Trasy rajdów konnych

Wszystkich wielbicieli jeździectwa zapraszamy do wzięcia udziału w jednodniowych i wielodniowych rajdach po Puszczy Knyszyńskiej i jej okolicach !

Proponujemy następujące trasy rajdów:

 

Rajd Gwiaździsty – to najprostsza i najbezpieczniejsza dla koni forma rajdu. Codziennie wyjeżdżamy ze stajni w drogę do wybranego wspólnie miejsca. Przebywamy dystans do 25 km i zatrzymujemy się na popas. Po przerwie obiadowej wyruszamy w drogę powrotną do Stanicy Kresowej, gdzie czeka na nas kolacja. Rajdy takie mogą trwać od jednego do kilku dni.

Rajd Granicą Unii Europejskiej Poczopek – Bobrowniki albo Poczopek Kuźnica; trasa rajdu wynosi około 40 kilometrów w jedną stronę. Rekomendujemy zatem powrót konny do Stanicy Kresowej. Rajd trwa trzy dni a trasa prowadzi wzdłuż malowniczej wschodniej granicy RP a zarazem UE ! Po drodze zwiedzamy zagubione wśród pól wsie pamiętające I i II Rzeczpospolitą oraz podziwiamy urozmaicony krajobraz.

Rajd Tatarski Poczopek – Kruszyniany – Bohoniki; odwiedziny u polskich Tatarów, to motyw przewodni tego rajdu o długości około 80 km. Rajd trwa 2 do 3 dni. Po drodze zwiedzamy położone w tych miejscowościach meczety oraz raczymy się tatarskim jadłem serwowanym w miejscowych, etnicznych restauracjach.

Rajd „Ścieżką powstańczą” – Szlak polskich powstań narodowych liczy około 70 km, a przygotowany został staraniem Nadleśnictw położonych na terenie Puszczy Knyszyńskiej oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Jego trasa prowadzi obok pól bitewnych, mogił powstańczych oraz pomników i innych świadectw bohaterskiej historii tego regionu. Usytuowanie szlaku pozwala na elastyczną organizację rajdów konnych od jedno po wielodniowe. Zatem rajd może mieć charakter „gwiaździsty” to znaczy, że każdego dnia wracamy na nocleg to Stanicy, lub „objazdowy” z noclegami na trasie.

Zasady organizacji rajdów:

Rajdy przygotowujemy na Państwa indywidualne zamówienie, dzienny koszt rajdu to 400 złotych od osoby. Cena nie obejmuje kosztów noclegu i wyżywienia. Organizacji Rajdu podejmujemy się jeżeli chęć uczestnictwa zadeklarują co najmniej cztery osoby. Rajdy jedno i dwudniowe organizujemy również dla mniejszej liczby osób o ile korzystają one z pobytu w Stanicy Kresowej. Rajdy prowadzimy na własnych, doświadczonych koniach rasy Małopolskiej.

Oferta dla osób towarzyszących
Początkującym jeźdźcom proponujemy naukę jazdy konnej na lonży oraz jazdę na maneżu pod okiem instruktora.
Ponieważ nie wszyscy jeżdżą konno, Stanica Kresowe oferuje również wiele innych form aktywnego odpoczynku. Puszcza Knyszyńska to wspaniałe miejsce na długie wycieczki piesze lub rowerowe, oznakowanymi szlakami . W ofercie Stanicy znajdują się rowery udostępniane Klientom stanicy na warunkach preferencyjnych. Zaś na najmłodszych naszych gości czeka plac zabaw.
Wieczór można spędzić z przyjaciółmi w undergroundowym barze, grając w bilard lub rozmawiając przy drinku.

Serdecznie zapraszamy !!!