Turystyczne rajdy konne

Prawdziwym sprawdzianem naszych umiejętności jest całodzienny wyjazd w teren. Zapraszamy na rajd !

Do początków XX wieku koń był dla człowieka podstawowym środkiem lokomocji. Zanim wyparły go inne pojazdy, najpierw parowe a następnie spalinowe, towarzyszył codziennie człowiekowi w jego życiu. Pomagał też wykonywać inne ciężkie prace, ale przede wszystkim umożliwiał odbywanie długich podróży. Dzisiaj koń to dla jednych sport, dla innych rozrywka. Zawsze jednak kontakt z tym pięknym zwierzęciem przynosi nam radość. Jak mówi stare jeździeckie przysłowie: bo największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie. Jeżeli chcemy, choć na chwilę, poczuć się tymi ludźmi, którzy żyli przed wiekami i na koniu spędzali cały niemalże dzień, powinniśmy spróbować pojechać na towarzyski rajd konny.

Naszą pasją są konie! Hodujemy konie tinkerskie (wyhodowane przez irlandzkich Cyganów) oraz małopolskie (inaczej zwane angloarabskimi). Oprócz nauki jazdy i typowej rekreacji jeździeckiej organizujemy również jedno i wielodniowe rajdy konne.

Rajdy przygotowujemy na Państwa indywidualne zamówienie. Startują one zazwyczaj w sobotni poranek (istnieje oczywiście możliwość uzgodnienia innego dnia rozpoczęcia rajdu), po śniadaniu serwowanym w Stanicy Kresowej. Organizacji Rajdu podejmujemy się jeżeli chęć uczestnictwa zadeklarują co najmniej cztery osoby. Dla mniejszej liczby osób również możemy zorganizować wyjazd, jednak tylko w przypadku kiedy są to osoby korzystające z pobytu w Stanicy Kresowej.